Doświadczenie
ponad 20 lat
Jakość
ISO 9001:2015
Nagrody
krajowe i międzynarodowe
Zapytanie ofertowe

Przemysłowe zabezpieczenia przeciwhałasowe

obudowy i ekrany akustyczne dla budownictwa kubaturowego i przemysłu

Laboratorium akustyki

Posiadamy własne laboratorium akustyczne, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt i najbardziej aktualne oprogramowanie. W rękach naszych ekspertów z ponad 20 letnim doświadczeniem praktycznym i akademickim jest gwarancją sukcesu w procesie projektowania ekranów przeciwhałasowych i obudów akustycznych.

Prefabrykacja konstrukcji stalowych

Konstrukcje wsporcze w postaci słupów do ekranów akustycznych oraz wszelkie inne wyposażenie jak drzwi i bramy produkujemy u siebie. Dzięki temu mamy pewność, że dostarczany produkt spełnia wymagania norm oraz ZKP.

Montaż

Nasza ekipa monterska ma doświadczenie w wykonywaniu ekranów akustycznych oraz obudów posadowionych zarówno na gruncie jak i w najbardziej wymagających i trudnodostępnych miejscach. Krawędź dachu? prace alpinistyczne? Wysoka temperatura?– jesteśmy gotowi! Posiadamy uprawnienia w zakresie dozoru i eksploatacji urządzeń energetycznych i sieci o mocy wyższej niż 500kW.

Ekrany dachowe

Nasi inżynierowie byli odpowiedzialni za realizację ponad 100 tys. m2 ekranów akustycznych w Polsce i za granicą.

Bezpieczeństwo

Nasze obudowy spełniają standardy w zakresie bezpieczeństwa zgodnie z Dyrektywą 2014/34/EU (ATEX 114).

Dedykowane rozwiązania

Panele akustyczne NS Industrial posiadają najwyższy na rynku współczynnik izolacyjności akustycznej dla lekkich paneli systemowych Dlr=38 dB

PRZEMYSŁOWE ZABEZPIECZENIA PRZECIWHAŁASOWE

OBUDOWY AKUSTYCZNE

 

Produkujemy i kompleksowo montujemy obudowy akustyczne wentylatorów, silników, taśmociągów, stanowisk cięcia, mielenia i rozdrabniania oraz wszelkich innych urządzeń emitujących ponadnormatywny hałas.

W ofercie posiadamy innowacyjne obudowy akustyczne o skuteczności do 35 dB! na granicy obudowy. Obudowy wykonujemy z materiałów trwałych, odpornych na środowisko korozyjne C5i i C5m, wysokie temperatury, zapylenie, działanie agresywnych chemikaliów.

Nasze obudowy dźwiękochłonne, mogą być stosowane w warunkach stref zagrożenia wybuchem (Ex). Dzięki doświadczeniu w projektowaniu i wykonawstwie tego rodzaju obudów akustycznych m in. w atmosferze wybuchowej w kopalniach, jesteśmy w stanie dostarczać produkty spełniające najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa zgodnie
z ATEX 114.

Materiały z których wykonujemy nasze obudowy przeciwhałasowe są niepalne i łatwe w utrzymaniu. Nasze zabezpieczenia akustyczne projektowane są indywidualnie, dostosowane do warunków pracy maszyny, wyposażone w wentylację grawitacyjną lub mechaniczną oraz systemy antywibracyjne.

Obudowy są łatwe w demontażu i mogą stanowić mobilne osłony akustyczne.

EKRANY AKUSTYCZNE

Dzięki temu, że w NovaSound posiadamy własne laboratorium akustyki rozumiemy doskonale, że ekrany akustyczne muszą być przede wszystkim dobrze zaprojektowane i szczelne!

Projektujemy oraz produkujemy panele i konstrukcje ekranów akustycznych za które bierzemy odpowiedzialność. Nasza produkcja certyfikowana jest zgodnie PN-EN 1090-1+A1:2012 oraz EN ISO 3834-2:2021.

Wykonujemy ekrany akustyczne z wypełnieniem panelowym, żaluzje osłonowe, żaluzje, akustyczne oraz ekrany akustyczne z żaluzją fasadową.

Nasze ekrany akustyczne oraz ekrany żaluzjowe przeznaczone do ograniczenia hałasu generowanego przez centrale wentylacyjne, agregaty wody lodowej, sprężarki i inne urządzenia lokalizowane na dachach oraz w pobliżu budynków produkcyjnych i użyteczności publicznej.

PANELE AKUSTYCZNE DLA PRZEMYSŁU

Panele akustyczne dedykowane dla przemysłu o wysokim współczynniku izolacyjności
Dlr = 38dB dedykowane dla niskich i średnich częstotliwości.

Wszystkie elementy systemu wykonane są ze specjalnych stopów aluminium, zapewniające odpowiednią sztywność a także wytrzymałość na lata. Gwarantujemy trwałość naszych systemów na min. 50 lat.

Panele aluminiowa NS LightAlu oraz NS Industrial są produktami premium w zakresie ochrony przed hałasem, dzięki specjalnej konstrukcji, pozwalają tworzyć niezwykle skuteczne bariery dla hałasu, wszędzie tam gdzie tradycyjne panele drogowe i kolejowe, nie są w stanie sprostać wymogom.

Nasze panele dźwiękochłonne oraz panele odbijające zostały przebadane zgodnie z normą PN-EN 14388 oraz są dopuszczone do stosowania w wolnostojących ekranach akustycznych.

W naszej ofercie posiadamy również okładziny tunelowe, wykorzystywane jako materiał pochłaniający w tunelach, dojazdach oraz wiaduktach. Dzięki zastosowaniu systemowej podkonstrukcji oraz lekkich i wytrzymałych elementów poszycia, okładziny akustyczne stanowią estetyczne wykończenie ścian szczelinowych w dowolnych kolorach z palety RAL.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!