Doświadczenie
ponad 20 lat
Jakość
ISO 9001:2015
Nagrody
krajowe i międzynarodowe
Zapytanie ofertowe

Przemysłowe tłumiki akustyczne

dedykowane do układów spalin kotłów i agregatów kogeneracyjnych

Doradztwo techniczne i prawne

O akustyce wiemy wszystko – zarówno w kontekście doradztwa technicznego jak i analizy aspektów prawnych pod kątem dochowania wymaganych poziomów dźwięku w środowisku i na stanowiskach pracy. Służymy naszym klientom kompleksową i rzetelną pomocą.

Projektowanie i produkcja

Nie tylko jesteśmy producentem oferowanych rozwiązań ale również zajmujemy się projektowaniem oraz koordynacją międzybranżową projektów z zakresie akustyki, technologii oraz konstrukcji.

Montaż i serwis

Nasza doświadczona ekipa jest stanie zamontować wszystko cokolwiek wyprodukujemy. Oferujemy kompleksową obsługę dostarczonych tłumików, zarówno w okresie gwarancyjnym jak i pogwarancyjnym. Nasz serwis pracuje dla Państwa 24h w tygodniu – dzięki czemu jesteśmy w stanie być zawsze na czas kiedy wymaga tego sytuacja.

Inwestycje w energetyce

Obsłużyliśmy w zakresie projektowania i dostawy tłumików akustycznych ponad 64 instalacje odprowadzania spalin z kotłów i agregatów kogeneracyjnych.

Innowacje akustyczne

Dzięki innowacyjnemu układowi warstw wypełnienia oraz odpowiednio ukształtowanych ustrojach akustycznych wewnątrz tłumika jesteśmy w stanie osiągnąć skuteczność na poziomie DipS=55 dB

Nowoczesne rozwiązania

Nasze tłumiki wyposażone są w rozwiązania zapewniające możliwość pracy wszystkich elementów wewnątrz tłumika w temperaturze roboczej do 550oC

PRZEMYSŁOWE TŁUMIKI AKUSTYCZNE

TŁUMIKI AKUSTYCZNE SPALINOWE

W NovaSound zajmujemy się hałasem kompleksowo: dostarczamy i instalujemy tłumiki spalinowe pracujące w najbardziej wymagającym środowisku przemysłowym. Indywidualnie dobieramy rozwiązanie do konkretnego zapotrzebowania Klienta. Dzięki szerokiej gamie oferowanych rozwiązań jesteśmy w stanie sprostać najtrudniejszym i najbardziej złożonym problemom w dziedzinie akustyki przemysłowej.

Produkowane przez nas tłumiki mają zastosowanie jako skuteczne rozwiązanie problemu hałasu generowanego przez spaliny przepływające przez komin.

Nasze tłumiki akustyczne są w stanie sprostać najbardziej wymagającym warunkom pracy stawianym przez wysoką temperaturę (nawet do 650oC), wilgotność oraz korozyjność środowiska (do C5i).

Spalinowe tłumiki hałasu mają szerokie zastosowanie w energetyce jako elementy układów odprowadzania m in. z kotłów gazowych, agregatów kogeneracyjnych, kotłów węglowych.

W ramach dostawy tłumików akustycznych realizujemy szereg prac z zakresu projektowania oraz badania tłumików:

 • numeryczne analizy akustyczne
 • analizy CFD przepływu strumienia medium
 • projekt warsztatowy – uwzględniający wszelkie indywidualne potrzeby Zamawiającego
 • rozwiązania zgodne z wymaganiami normy: PN-EN ISO 14163:2008

Innym naszym produktem są tłumiki dedykowane do instalacji na wyrzutach pary świeżej, instalowane głównie w klasycznych elektrowniach i elektrociepłowniach.

TŁUMIKI WENTYLACYJNE

NovaSound tworzy rozwiązania szyte na miarę potrzeb naszych Klientów. Nasze tłumiki hałasu mają zastosowanie na kanałach wlotowych i wylotowych wentylacji [w tym w układach o największych wydajnościach takich jak np. wentylatory głównego przewietrzania kopalń]. Oferowane przez nas tłumiki są projektowane z najwyższą dbałością o zachowanie maksymalnych dopuszczalnych oporów przepływu przy jak największej skuteczności.

Odpowiednie ukształtowanie oraz lokalizacja wlotu/wylotu z tłumika gwarantuje skuteczne ograniczenie poziomu dźwięku w zadanych punktach pomiarowych.

Nasze tłumiki wentylacyjne przechodzą szereg badań na rzeczywistych modelach, gdyż posiadamy własną komorę pogłosową, w której badamy zarówno materiały stosowane do wypełnienia tłumików jak i całe gotowe produkty.

Pozwala to mieć pewność, że otrzymany produkt jest w 100% zgodny z założeniami na etapie projektowania numerycznego.

Szczególnie zwracamy uwagę na szczelność połączeń oraz ograniczenie drgań własnych tłumików akustycznych. Wszystkie nasze tłumiki są wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia przeciwko przenoszeniu z kanałów na tłumik oraz drgań własnych tłumika.

Tłumiki szczelinowe mają zastosowanie w wyciszaniu m in.:

 • instalacji HVAC
 • obudów akustycznych
 • pomieszczeń sprężarkowni/maszynowni
 • zespołów kogeneracyjnych

TŁUMIKI SPECJALNE

Nasze tłumiki mogą być częścią bardziej złożonych układów obejmujących:

 • zintegrowane wymienniki ciepła,
 • generatory pary,
 • konwertery katalityczne.

Nasza doświadczona kadra inżynierska jest w stanie zaproponować rozwiązania maksymalnie redukujące przedostawanie się zanieczyszczeń do środowiska jak również umożliwiające wykorzystanie samych spalin w procesach pozwalających zwiększyć efektywność energetyczną całej inwestycji.

Nasze tłumiki specjalne mogą być wyposażone w szereg dodatkowych elementów takich jak: zintegrowane wentylatory lub monitoring składu spalin.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!